Lufthansa nabídne cestujícím zbylé jídlo se slevou

21.05.2023 19:35 - EvropaCestující společnosti Lufthansa si mohou nově na evropských letech koupit zbylá jídla se slevou a odnést si je domů. Společnost se snaží touto novinkou zredukovat množství jídla, které by se jinak vyhodilo.

Palubní občerstvení z nabídky Onboard Delights (foto: Lufthansa)

Placené jídlo nabízí Lufthansa na evropských letech již dva roky v rámci své nabídky Onboard Delights. Čerstvá jídla jako jsou saláty, mísy a sendviče připravuje každý den cateringová společnost Gate Gourmet na letištích ve Frankfurtu a Mnichově. Toto občerstvení je připravováno podle receptů mnichovské firmy dean&david, jež se zaměřuje na čerstvé občerstvení. Dále Lufthansa nabízí také zákusky od firmy Dallmayr.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čerstvá jídla záměrně připravena bez jakýchkoliv konzervantů, mají krátkou trvanlivost a musí být zlikvidovány, pokud nejsou prodány na určených letech. Lufthansa proto přichází s novou nabídkou „Onboard Delights Last Minute“, kdy je cestujícím nabídnuto na všech letech do Frankfurtu a Mnichova krátce před přistáním neprodané občerstvení za cenu 3,50 euro s tím, že si je odnesou s sebou z letadla.

Čerstvý sendvič připravený podle receptu firmy dean&david (foto: Lufthansa)

Stejný prodej zbylého palubního občerstvení zavedly v loňském roce Austrian Airlines, Swiss a Eurowings. Od jeho zavedení se těmto společnostem podařilo prodat zhruba 80 tisíc kusů občerstvení, které by jinak bylo zlikvidováno.

Další novinkou Lufthansy je možnost sbírání mílí při nákupu jídla a nápojů nabídky Onboard Delights. Za každé utracené euro bude cestujícímu na jeho účet připsána jedna míle. Zároveň budou moci cestující nakupovat toto občerstvení za míle.

Témata