Lufthansa Group prodlužuje u všech tarifů možnost změny termínu zdarma

28.08.2020 - EvropaLufthansa, Swiss, Austrian a Brussels Airlines mění tarifní podmínky u vydávaných letenek na lety do konce tohoto roku. Cílem je nalákat i ty cestující, kteří by mohli mít obavu, že z důvodu měnící se situace a opatření proti šíření covidu-19 by museli náhle svůj plánovaný let zrušit a o peníze za letenky tak přijít.

Nově tak mají možnost libovolné změny termínu odletu, a to u všech tarifů, včetně nejlevnějšího tarifu "light". Změna termínu na jiný let je zdarma, případně jen s doplatkem, pokud cena původního letu byla nižší než cena nového letu. Tato možnost je nabízena na všechny krátké, střední ale i mezikontinentální lety.

Odbavení cestujících společnosti Lufthansa (foto: Lufthansa)

Díky spolupráci s pojišťovnou AXA je pro odlety do konce září součástí tarifů Economy Classic, Economy Flex, Business Saver a Business Flex pro cestující navíc zdarma i program "Rundum-Sorglos Paket" (volně přeloženo jako "balíček bez starostí"). Jedná se o proplacení letu při návratu z evropské cílové destinace do Německa, Rakouska nebo Švýcarska nazvanou "Bring me Home". A to pro případ, pokud by měla v cílové destinaci propuknout epidemie do obřích rozměrů a destinace by se stala během cesty pro mateřskou zemi rizikovou. Cestujícímu by byl uhrazen zpáteční let domů až do výše 500 eur. Navíc by cestujícímu byly pojišťovnou nahrazeny náklady na přerušení cesty, karanténu a případný separátní letecký zdravotní transport v případě nákazy s komplikacemi. Rovněž by pojišťovna uhradila veškeré náklady spojené s odmítnutím nástupu cestujícího do letadla směrem domů z důvodu náhlé zvýšené teploty případně na náklady za ubytování v destinaci z důvodu na místě nařízené karantény a to po dobu 14 nocí do výše až 250 eur za jeden den.

Příplatkový program "Bring me Home NOW" nabízí navíc ještě možnost změny letenky na první nejbližší možný let LH Group domů, na kterém jsou ještě volná místa.

Lufthansa Group se tak těmito kroky snaží přimět zákazníky, aby se nebáli investovat do podzimních rezervací a přinesli do společnosti nyní tolik potřebné finanční prostředky.

Štítky