Lufthansa CityLine přidá v Drážďanech další rotace do Frankfurtu

29.06.2021 - EvropaNa celkem 3 denní rotace do Frankfurtu a 1 rotaci do Mnichova se můžou od července těšit cestující z Drážďan. Lufthansa CityLine totiž přidá další rotace do Frankfurtu. 3 odlety z Drážďan do největšího přestupního uzlu Lufthansy jsou plánovány každý den v 06:10, 10:55 a 17:25. Nazpět z Frankfurtu se má létat v 09:25, 14:10 a 21:40. Jedna denní rotace do Mnichova odlétá v 06:55, nazpět se odlétá z Mnichova v 16:45. Společnost Lufthansa CityLine plánuje linku obsluhovat letadly typu Bombardier CRJ-900. Cena nejlevnější zpáteční letenky z Drážďan do Frankfurtu začíná na 117 eur.

Mezi centry Drážďan a Frankfurtem jsou konkurencí Lufthansy přímá spojení rychlovlakem InterCity Expres (ICE) spojující obě města ve dvouhodinovém taktu. Cesta trvá 4 hodiny a 16 minut. Mezi nimi ještě odjíždí spoje s jedním přestupem v Lipsku, které jsou jen o 5 minut zdlouhavější. Takže je takt Deutsche Bahn vlastně hodinový. Jednosměrná flexibilní cena jízdenky na vlaky kategorie ICE stojí sice 91 eur v druhé třídě a 154 eur v první třídě. Avšak akční cena jízdenky druhé třídy vázaná na konkrétní vlak kupovaná několik týdnů předem může stát i výrazně méně - například i jen 18 eur. Lufthansa proto očekává, že většina cestujících letecké spojení využije jako přestupní na své cestě přes Frankfurt/Mnichov dál do světa. Právě 3 denní rotace do Frankfurtu a 1 do Mnichova dávají cestujícím velké kombinační možnosti při hledání toho nejlepšího spojení do cílové destinace.

Vzhledem k blízkosti letiště v Drážďanech zejména pro obyvatele Ústeckého a části Libereckého a Středočeského kraje se tak může jednat pro některé české cestující i o zajímavou alternativu odletu z Prahy.

Bombardier CRJ-900ER s registrací D-ACKB společnosti Lufthansa CityLine na letišti v Mnichově, říjen 2012 (autor: Aldo Bidini, Wikimedia Commons)

Témata