LOT vrátil Boeing 737 MAX na pravidelné linky

24.03.2021 - EvropaBoeing 737 MAX 8 registrace SP-LVD odstartoval dnes v 16:45 z varšavského letiště Frederika Chopina na pravidelné lince LO483 do Osla. Po dvouleté vynucené pauze tak LOT Polish Airlines vrátily letouny 737 MAX zpět do komerčního provozu. Letoun vyslaný na lince norské metropole nese speciální livery oslavující polskou nezávislost.

Boeing 737 MAX 8 registrace SP-LVD se speciálním livery (foto: Jakub Hałun/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Polský dopravce počítá, že v nadcházejícím období bude letouny 737 MAX nasazovat na pravidelných linkách do vybraných evropských měst. V pátek by měl do Osla letět stroj registrace SP-LVF.

LOT Polish Airlines mají v současnosti ve své flotile pět letadel Boeing 737 MAX 8, které létají v konfiguraci pro 186 cestujících. Dva stroje obdržely od úřadu civilního letectví potřebná povolení pro lety s cestujícími. Před znovuuvedením do provozu oba stroje uskutečnily technický let, při kterém byla prověřena funkčnost systémů letadel. Nad rámec požadavků regulačních orgánů nechal LOT provést u letadel údržbu C-check.

V souladu s požadavky EASA prošly piloti dodatečným výcvikem na simulátoru ve Velké Británii. LOT zaměstnává celkem 90 pilotů, které mají oprávnění létat na letounech Boeing 737 MAX.

LOT se stal po TUI fly Belgium, Smartwings a Icelandair čtvrtou leteckou společností v Evropě, která obnovila lety s Boeingem 737 MAX.

Témata