Icelandair vrátil do provozu první Boeing 737 MAX

09.03.2021 - EvropaIslandská aerolinie Icelandair obnovila 8. března po dvouleté přestávce komerční lety s Boeingy 737 MAX. Letoun registrace TF-ICN byl v pondělí ráno nasazen na linku FI204/205 z Reykjavíku do Kodaně a zpět. Dnes tento boeing letí na pravidelné lince na pařížské letišti Charlese de Gaulla.

První komerční let Icelandair se 737 MAX po dvouleteném uzemnění (zdroj: Flightradar24)

Icelandair se stal po TUI fly Belgium a Smartwings třetí evropskou aerolinií, která po lednovém rozhodnutí Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) obnovila lety s tímto typem. Společnost má ve své flotile zatím čtyři Boeingy 737 MAX 8 a jeden 737 MAX 9.

V letošním roce by měl Icelandair převzít další tři Boeingy 737 MAX. Konečným stavem je dvanáct letadel, přičemž osm má být verze Boeing 737 MAX 8 a čtyři 737 MAX 9. Poslední letoun má být dodán v příštím roce. Společnost se již vloni dohodla s americkým Boeingem na kompenzací za uzemnění letadel, její výše však nebyla zveřejněna.

Icelandair - Boeing 737 MAX 8 (foto: Boeing)

Stejně jako další letečtí dopravci, kteří obnovili lety se 737 MAX, snaží se také Icelandair informovat cestující o provedených změnách, které vedly k recertifikaci tohoto typu. „Jsme plně transparentní vůči našim cestujícím a uvádíme typ letadla během procesu rezervace. U existujících rezervací je tato informace k dispozici na stránce My Journey. Rozumíme našim zákazníkům, kteří se prozatím rozhodli letět jiným typem letadla. Pro všechny lety s Boeingy 737 MAX proto dočasně nabízíme možnost flexibilně změnit let,“ uvádí Icelandair na svých stránkách.

Témata