Letoun Pegasus Airlines sklouzl z ranveje na sráz nad mořem

14.01.2018 - EvropaBoeing 737-800 (TC-CPF) nízkonákladové společnosti Pegasus Airlines při přistání sklouzl z ranveje na letišti v Trabzonu a zůstal viset na strmém srázu na pobřeží Černého moře. Letoun letěl v sobotu pozdě večer na lince PC8622 z Ankary do Trabzonu s přistáním na cílovém letišti ve 23:30 místního času. Na palubě stroje bylo 162 cestujících, dva piloti a čtyři členové posádky. Aerolinie vydala prohlášení, že při incidentu nedošlo ke ztrátám na životech ani nikdo nebyl zraněn.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Turecká tisková agentura Anadolu citovala svědectví cestujících, podle kterých se po přistání letoun naklonil na stranu a najednou byl předek letadla dole a zadní část nahoře. Cestující poté ovládla panika z obavy z možného požáru a výbuchu. Podle místních médií na letišti v Trabzonu v době přistání pršelo. Z fotografií z místa nehody je zřejmé, že jeden z motorů se na srázů utrhl od křídla a skončil v moři. Turecké úřady zahájily vyšetřování celého incidentu.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Letiště v Trabzonu zůstalo uzavřeno do neděle, kdy bylo zahájeno vyprošťování letadla ze srázu. Kvůli uzavření letiště bylo zrušeno několik letů Turkish Airlines a několika dalších leteckých společností.

Trabzon se nachází na severovýchodě Turecka a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Jediná 2,6 km dlouhá dráha místního letiště je vedena souběžně s pobřežím 32 metrů nad hladinou moře.

Témata