Letní letový řád SkyEurope Airlines

01.03.2005 - SlovenskoV letním letovém řádu plánují SkyEurope zvýšit frekvenci letů na většině stávajících tras. Kromě toho společnost zahájí provoz na deseti nových trasách. Nově se bude létat z Athén do Bratislavy a Budapešti, z Barcelony do Budapešti a Krakova, z Kodaně do Bratislavy a Budapešti, z Manchesteru do Bratislavy a Krakova a z Nice do Bratislavy a Budapešti. Nárůst provozu zajistí další čtyři letouny Boeing 737, které se připojí ke stávající flotile 13 letadel.

V období letního letového řádu 2005 společnost svým potencionálním zákazníkům nabídne přes 1,66 miliónu sedadel. To představuje meziroční nárůst kapacity o více než 85 %. V letním období bude uskutečněno téměř 15 000 letů. Provoz nebude rozšířen pouze na základně ve Varšavě, kde se společnost potýká se specifickými problémy, které jsou spojené s výstavbou nového terminálu.

Aerolinie již informovaly provozovatele varšavského letiště, že pozastavují jakoukoliv expanzi, dokud jim nezaručí alespoň trochu stabilní podnikatelské prostředí. Společnost trápí, že vinou pokračující výstavby, nemůže provozovatel letiště zaručit možnost parkování letadel během noci. Aby pokryla náklady spojené s výstavbou terminálu, plánuje správa varšavského letiště navýšit všem cestujícím letištní poplatky o 23 %. Nový terminál je ale určen tradičním dopravcům a z rozhodnutí tamějších úřadů nebudou mít low-cost dopravci ani možnost tento terminál používat. Letiště také ještě nepotvrdilo všechny sloty na terminálu Etiuda, které SkyEurope požadovaly, a účtuje aeroliniím značné pokuty za přistání po desáté hodině večerní.

Nové kapacity, původně určené pro Varšavu, tak společnost přesouvá do Krakova. Zde budou mít základnu již dvě letadla, která budou létat do Amsterdamu, Barcelony, Londýna/Stansted, Manchesteru, Milána/Bergamo, Paříže/Orly a Říma/Fiuminicino. Z Varšavy se bude létat pouze do Bratislavy, Londýna/Stansted, Paříže/Orly a Říma/Fiuminicino.

Štítky