Letiště Praha poprvé překonalo hranici 17 milionů cestujících

13.12.2019 - EvropaLetiště Václava Havla Praha dnes před polednem pokořilo hranici 17 milionů cestujících odbavených v jednom kalendářním roce. Jedná o rekord v dosavadní historii letiště. Podle Letiště Praha má na dosavadních výsledcích za letišní rok velký rozvoj přímých leteckých spojení včetně dálkových linek. V průměru prošlo letištěm přibližně 49 tisíc cestujících denně. Nejvytíženějším měsícem byl srpen, kdy ruzyňské letiště odbavilo 1997182 cestujících.

Vstup k odbavení odlétjících cestujících v Terminálu 2 (foto: letiště Praha)

„Téměř přesně po roce slavíme další významný milník v historii pražského letiště. K dnešnímu dni jsme na Letišti Václava Havla Praha překonali hranici 17 milionů odbavených cestujících. Tímto vynikajícím výsledkem se ovšem letiště dostává na samotnou hranu svých provozních kapacit. Další nárůsty, se kterými počítáme také příští rok, již mohou být na úkor komfortu cestujících. Proto je potřeba co nejrychleji začít realizovat přípravné projekty dlouhodobého rozvoje letiště. S prvními projekty jsme již začali. V lednu příštího roku otevřeme čtvrtý ostrov s odbavovacími přepážkami na Terminálu 2 a pokračujeme také s rekonstrukcí třídírny zavazadel,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

(zdroj: Letiště Praha)

V roce 2018 odbavilo letiště 16,797 milionů cestujících a poprvé překonalo hranici 16 milionů cestujících. Podle dat ACI Europe zaznamenalo ruzyňském letiště ve 3. čtvrtletí letošního roku meziroční růst o 6 %. Růst Letiště Praha tak byl nadprůměrný, podle ACI Europe evropská letiště v kategorii 10-25 milionů cestujících ročně zaznamenala ve 3. čtvrtletí průměrný růst 4,1 %. Podle tiskové zprávy letiště v říjnu zrychlil na 8,13 % a podle nejnovějších výsledků v listopadu letiště odbavilo o 6,7 %.

Štítky