KLM v zimě obnoví pravidelné lety na Barbados

21.08.2022 - EvropaLetecká společnost KLM počítá s opětovným provozováním sezónní linky na karibský ostrov Barbados. Linka bude provozována opět od 18. října třikrát týdně s odlety z Amsterdamu každé úterý, čtvrtek a neděli. Spojení bude obsluhováno letouny Airbus A330-200.

Nizozemský dopravce začal opět létat na ostrov Barbados v loňské zimní sezóně, kdy v reakci na zájem cestujících rozšířil svůj letový řád o několik dovolenkových destinací.

Barbados, nejvýchodnější karibský ostrov, je známý svými plážemi s bílým pískem (foto: Patdoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Z evropských leteckých společností létají na Barbados celoročně jen British Airways a Virgin Atlantic. Během zimy tak pak sezónně létají také společnosti Aer Lingus, Condor, Eurowings Discover, TUI Airways a TUI fly Belgium.

Vzhledem k rozsáhlé evropské síti KLM a možnosti přestupu v Amsterdamu může být linka nizozemského dopravce alternativou k letům British Airways s přestupem na Heathrow. Oba evropské huby se však v současnosti potýkají s problémy způsobenými nedostatkem personálu.

Barbados je jedinou destinací KLM v anglofonním Karibiku, do kterého létá z Amsterdamu bez mezipřistání. Do druhého cíle, města Port of Spain na ostrově Trinidad společnost bude létat s mezipřistáním na Barbadosu. Další karibské destinace KLM se nacházejí v holandském Karibiku (Sint Maarten, Aruba, Bonaire a Curaçao).

Témata