Kanadský WestJet obnovil dálkové lety do Paříže

27.08.2021 - USA & KanadaNízkonákladová aerolinie WestJet obnovila v pátek 20. srpna pravidelné lety do Paříže. Společnost opět létá na své dálkové lince z Calgary na pařížské letiště Charlese de Gaulla. Linka je zatím provozována jednou týdně letounem Boeing 787-9 Dreamliner pro 320 cestujících. Poslední lety na této sezónní lince jsou plánovány na 29. října z Calgary a na 31. října z Paříže.

WestJet - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Obnovení linky umožnilo uvolnění restrikcí ze strany kanadské vlády. V průběhu srpna byly povoleny mezinárodní lety z dalších kanadských letišť včetně Calgary. Od 9. září otevře Kanada opět své hranice pro cizince a do země bude možné uskutečnit i turistické cesty.

Spolu s obnovením linky do Paříže dochází k obnovení code-sharingu s Air France, kdy cestující mohou pokračovat z Paříže do dalších evropských měst včetně Říma, Benátek, Atén a Lisabonu.

Paříž je v současnosti třetí destinací WestJet v Evropě. Společnost létá z Toronta a Vancouveru na londýnské letiště Gatwick. Dále provozuje linku z Calgary do Amsterdamu, jejíž provoz byl zahájen letos začátkem srpna. Na této lince má WestJet zase code-sharingovou spolupráci s KLM.

Témata