WestJet rozšířil code-sharing s KLM, cestujícím se otevírají další cíle v Evropě

28.07.2021 - USA & KanadaKanadská nízkonákladová společnost WestJet oznámila uzavření dohody s KLM Royal Dutch Airlines o dalším rozšíření code-sharingu. Jak jsme informovali, společnost od 5. srpna spustí novou dálkovou linku z Calgary na letiště Schiphol v Amsterdamu. Lety budou provozovány letadlem Boeing 787-9, nejprve 2x týdně, od 9. září přibude i třetí týdenní let.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Westjet, říjen 2019 (foto: Aknell4, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Nová linka bude odlétat z hlavní základny WestJetu v Calgary vždy ve čtvrtek a v neděli (od září též v sobotu) ve 20:55 místního času, přílet do Amsterdamu je druhý den v 13:30. Odlet z Amsterdamu je v plánu v 15:30, přílet do Calgary ve stejný den 16:15 místního času.

Díky rozšíření code-sharingové spolupráce KLM umístí kód WestJetu na své linky z Amsterdamu do 18 měst v Belgii, Francii, Německu, Rakousku, Itálii, Portugalsku, Španělsku a Velké Británii. Díky partnerství si budou moci pasažéři WestJetu jednodušeji rezervovat letenky do dalších evropských měst. Cestujícím z 18 evropských měst se zase zpřístupní linka WestJetu z Amsterdamu a usnadní tak cestování do Kanady.

Mapa evropských destinací, do kterých mohou cestující WestJet díky spolupráci s KLM dále cestovat (zdroj: WestJet)

Pro cestovatele z České republiky může být zklamáním, že Praha není mezi cíli vybranými do code-sharingové spolupráce, avšak figuruje mezi nimi alespoň blízké letiště ve Vídni. Z rakouské metropole je tedy možné s přestupem v Amsterdamu a dalším přestupem v Calgary cestovat do mnoha dalších severoamerických destinací v síti WestJetu.

Kromě této nové linky provozuje WestJet mezi Evropou a Kanadou rovněž přímé lety mezi Torontem a Londýnem, letištěm Gatwick. V roce 2019 spustila společnost mnoho nových spojení mezi Evropou a Kanadou, která však byla nucena z důvodu pandemie opustit. Před vypuknutím pandemie létala přímými lety též do Dublinu, Glasgowu, Londýna, Paříže a Říma. WestJet nyní zvažuje obnovení letů do Glasgow a zahájení letů do Frankfurtu. Ty však zatím v rezervačním systému společnosti zatím nejsou, spojení mezi těmito městy a Kanadou je prozatím nabízenou s přestupem právě v Amsterdamu.

Témata