WestJet Cargo zahájí lety s nákladními letadly až v březnu 2023

08.12.2022 - USA & KanadaNákladní divize kanadské nízkonákladové aerolinie WestJet plánuje zahájit lety s výhradně nákladními letadly 26. března 2023. Nyní disponuje čtyřmi přestavěnými nákladními Boeingy 737-800BCF. Společnost doufala, že nákladní lety budou spuštěny již během letošní letní sezóny. Původně byl uváděn datum zahájení provozu 1. července 2022, nicméně start musel být odložen. Důvodem zpoždění je to, že přestavěné boeingy čekají na schválení do provozu od kanadského úřadu civilního letectví.

Přestavěný Boeing 737-800BCF určený pro WestJet Cargo (foto: WestJet)

Čtyři Boeingy 737-800BCF byly přestavěny v Číně a následně je jejich vlastník, leasingová společnost BBAM Aircraft Leasing and Management pronajal WestJet Cargo. Kvůli opožděné certifikaci jsou letouny odstaveny na ploše letiště v Calgary. Průtahy ve schválení přestavby jsou důsledkem problémů letadel 737 MAX, kdy kanadští regulátoři již automaticky nepřebírají rozhodnutí amerických úřadů, ale sami prověřují způsobilost letadel.

WestJet Cargo chce provozovat vnitrostátní i mezinárodní nákladní lety. Očekává se, že zprvu bude létat do Vancouveru, Toronta a Halifaxu a dále z Toronta do Miami a Los Angeles. Původně se počítalo také s tím, že by letouny společnosti smluvně zajišťovaly noční lety s expresními zásilek.

Témata