Kanadský low-cost WestJet otevře linku do Amsterdamu

14.06.2021 - USA & KanadaNízkonákladová aerolinie WestJet dnes oznámila, že ještě toto léto začne létat do Nizozemí, když otevře novou dálkovou linku z Calgary do Amsterdamu. Nové spojení bude WestJet provozovat od 5. srpna dvakrát týdně letounem Boeing 787-9 Dreamliner. Od 5. září aerolinie plánuje navýšení počtu letů na tři týdně. Linka bude letos provozována jako sezónní do 31. října 2021.

Letový řád počítá s večerním odletem z Calgary a příletem do Amsterdamu v brzké odpoledne. Cestující tak budou moci využit zbytku dne pro pokračování v cestě do dalších měst v Evropě.

WestJet - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Přestože je WestJet považován za low-cost aerolinii nabízí na svých letech třídu premium economy a na dálkových letech také business class. Letouny Boeing 787-9 provozuje společnost v konfiguraci s 16 sedadly v business class, 28 v premium economy a 276 místy v ekonomické třídě. Obchodní třída je vybavena lie-flat sedadly Super Diamond, velkým 18palcovým dotykovým monitorem se zábavním systémem, odkládacím prostorem a dalšími prvky. Samozřejmostí v této třídě je i špičkový servis s nabídkou jídel à la carte.

WestJet obnovily 21. května svou linku z Toronta na londýnské letiště Gatwick. V současnosti na ní létají dvakrát týdně s Boeingem 787-9, od července jsou pak plánovány tři lety týdně. Přímé lety z Calgary do Londýna budou k dispozici cestujícím od července. S linkou do Paříže v letošní letní sezóně společnost WestJet nepočítá.

Témata