Kanadský Air Transat obnovil po šesti měsících lety

31.07.2021 - USA & KanadaKanadský dopravce Air Transat v pátek obnovil svůj provoz po šestiměsíční pauze vynucené pandemií onemocnění covid-19. Společnost přerušila své lety 29. ledna 2021 poté, co kanadská vláda omezila turistické cesty do zahraničí. V průběhu pátku se uskutečnily první lety z Montrealu do Vancouveru a Punta Cana v Dominikánské republice. Společnost plánuje v rámci svého letního programu létat do 16 destinací v Kanadě, USA, Karibiku a v Evropě.

Posádka letu z Montrealu do Punta Cana pózuje se velkým symbolickým boarding passem (foto: Air Transat)

Air Transat ve snaze uspokojit poptávku cestujících, kteří chtějí cestovat po Kanadě, nabídne vnitrostátní lety mezi Montrealem, Torontem, Québecem a Vancouverem. Společnost dále obnoví některé lety do Karibiku, vedle Punta Cana bude létat do Port-au-Prince na Haiti, Holguinu a Varadera na Kubě. V rámci USA nabídne kanadský dopravce lety do Fort Lauderdale a Orlanda.

V průběhu léta se Air Transat vrátí také na transatlantické lety do Evropy. Bude však zatím létat jen do Londýna, Paříže a Lisabonu. Další rozšíření evropských letů je plánováno v průběhu zimní sezóny 2021/22, kdy společnost nabídne také lety do Fara, Porta, Malagy, Glasgow a Manchesteru. V USA chce aerolinie nově létat v zimě do Miami a Fort Myers.

Airbus A321LR je odbavován k letu do Punta Cana (foto: Air Transat)

Air Transat převzal tři nové Airbusy A321LR, čímž se celkový počet těchto letadel ve flotile navýšil na deset. Společnost má postupně do roku 2023 převzít ještě dalších sedm strojů A321LR. Hned první den obnovení provozu byl jeden A321LR nasazen na linku z Montrealu do Punta Cana.

Vloni v říjnu oznámila společnost Air Canada, že převezme domácího konkurenta Air Transat. Spojení obou společností však narazilo na odmítavý postoj Evropské komise, která došla k závěru, že spojením by došlo k významnému omezení hospodářské soutěže. Z tohoto důvodu se obě aerolinie letos v dubnu dohodly na ukončení dalších jednání o spojení.

Témata