Air Transat začne s A321LR létat do Peru

19.08.2023 08:49 - USA & KanadaKanadská dovolenková aerolinie Air Transat bude se svými Airbusy A321LR nově létat do Peru. Společnost plánuje v prosinci otevřít nové linky z Toronta a Montrealu do peruánského hlavního města Limy. Peru je díky svým historickým a kulturním památkám typickou poznávací destinací. Celkem aerolinie bude vypravovat do Limy tři rotace týdně.

Air Transat - Airbus A321LR (foto: Air Transat)

Air Transat má v současnosti ve své flotile čtrnáct letadel Airbus A321LR a očekává dodání dalších šesti strojů. Společnost provozuje A321LR v konfiguraci pro 199 cestujících, přičemž dvanáct sedadel je v byznys třídě Club Class a dalších 187 míst v ekonomické třídě.

Podle dat serveru Flightradar24 nasazuje Air Transat své Airbusy A321LR na pravidelné linky do evropských destinací (Londýn, Manchester, Glasgow, Dublin, Paříž, Brusel, Amsterdam, Marseille, Nice, Toulouse, Bordeaux, Nantes, Basilej, Madrid, Lisabon, Porto), Spojených států (Orlando, Miami, Fort Lauderdale, San Francisco), Mexika (Cancún) a destinací v Karibiku (Cayo Coco, Holguín, Montego Bay, Punta Cana, Varadero).

Sedadla třídy Club Class letadle Airbus A321LR (foto: Air Transat)

Další novinkou Air Transat je nedávné oznámení o obnovení letů na mexický ostrov Cozumel, který leží 20 kilometrů východně od Yucatánského poloostrova. Linka z Montrealu má být provozována jednou týdně.

Témata