Icelandair si pronajme další Boeingy 737 MAX

19.01.2022 - EvropaLetecká společnost Icelandair se dohodla s leasingovou společností Dubai Aerospace Enterprise (DAE) na pronájmu dalších dvou Boeingů 737 MAX. Pronajaté letouny mají být dodány na Island v průběhu jara. Počet strojů 737 MAX ve flotile Icelandair se tak před letní sezónou zvýší na čtrnáct.

„S příznivými podmínkámi na trhu s komerčními letadly a pokračujícím rozšiřováním naší sítě jsme viděli příležitost a potřebu rozšířit naši flotilu Boeingů 737 MAX. Letouny prokázaly ještě lepší výkon, než se očekávalo, a to jak z hlediska doletu, tak z hlediska spotřeby paliva,“ uvedl Bogi Nils Bogason, výkonný ředitel Icelandair Group.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Icelandair na mezinárodním letišti v Berlíně (foto: MarcelX42/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Icelandair obnovily provoz letadel Boeing 737 MAX v březnu 2021 po dvouleté přestávce. Společnost byla tehdy třetím evropským dopravcem po TUI fly Belgium a Smartwings, které vrátily letouny 737 MAX na lety s cestujícími.

V současnosti má Icelandair ve své flotile šest letadel Boeing 737 MAX 8 a tři 737 MAX 9. Z původní objednávky na dvanáct letadel tak zbývá dodat tři stroje. Na financování dodávek zbývajících letounů se společnost dohodla vloni na podzim s leasingovou společností Aviation Capital Group (ACG).

Témata