Heathrow by mohlo uzavřít až dva terminály

20.03.2020 - EvropaNejvětší evropské letiště, londýnské Heathrow, podle pátečního prohlášení připravuje kroky k reorganizaci provozu. Provozovatel letiště, Heathrow Airport Holdings, tak reagoval na současnou pandemii onemocnění COVID-19. Společnost uvedla, že je odhodlána udržet letiště v provozu, tak aby byla umožněná určitá část osobní dopravy, stejně tak cargo lety, které jsou důležité pro zásobování.

Terminál 5 na londýnském letišti Heathrow (foto: Heathrow Airport Holdings)

Firma přijala několik mimořádných opatření, mezi kterými je zrušení náborů nových zaměstnanců, zrušení odměn managementu, kontrola všech investic a také snížení provozních nákladů. Server Executivetraveller.com dnes informoval o spekulacích, že by mohlo dojít k uzavření Terminálu 3 nebo 4. Jiné zdroje uvádějí, že by mohlo dojít k uzavření až dvou terminálů a odbavovací plocha by byla využita pro odstavení letadel.

Heathrow stejně jako další letiště po celém světě čelí v posledních dnech drastickému propadu letecké dopravy. Pokles zaznamenalo letiště Heathrow již v únoru, kdy bylo meziročně odbaveno o 4,8 % méně cestujících. To bylo způsobeno zejména poklesem pasažérů na asijských linkách, který dosáhl až 28,4 %.

V březnu již pandemie největší britské letiště tvrdě zasáhla. Před několika dny přidal Donald Trump Velkou Británii na seznam evropských zemích, ze kterých se nesmí do USA cestovat. Dalším opatřením zasahující letiště je uzavření vnějších hranic EU na 30 dnů. Tato nová opatření provoz na Heathrow dále značně sníží.

Štítky