Frontier Airlines zvažují lety s A321XLR přes Atlantik

25.10.2022 - USA & KanadaŠéf americké nízkonákladové společnosti Frontier Airlines Barry Biffle se na odborné konferenci Routes World 2022 v Las Vegas podělil s účastníky o své úvahy ohledně nasazení letadel Airbus A321XLR, kterých má aerolinie objednáno celkem 18 kusů. První letoun tohoto typu by měl být společnosti dodán v roce 2026.

Dolet letadla až 8700 kilometrů nabízí společnosti možnost zahájit lety do Evropy, na Havajské ostrovy nebo do Jižní Ameriky. Podle Biffleho zatím nebylo rozhodnuto o žádné transatlantické lince, nicméně uvedl, že během konference již diskutoval s vedením letiště v irském Shannonu. Biffle rovněž zmínil možné transatlantické lety z Filadelfie do Irska, Anglie, Skotska a také do kontinentální Evropy.

Airbus A321XLR startuje ke svému prvnímu testovacímu letu (foto: Airbus)

Další možností je využití nové dálkové verze A321neo pro zahájení letů na Havajské ostrovy, které dosud v nabídce společnosti chybí. Potenciál má také zavedení nových low-cost linek do Jižní Ameriky, které by mohly být operovány z Floridy. V současnosti společnost svými linkami pokrývá některé země Střední Ameriky a Karibiku. A321XLR by rovněž umožnil otevření přímých linek ze západního pobřeží USA do Karibiku.

Frontier Airlines rovněž podle slov svého ředitele studuje možnosti prémiové třídy v letounech A321XLR. Vše je však ve stádiu úvah s tím, že případné zavedení takové vyšší třídy není pro společnost tabu.

Témata