Frontier Airlines představily svůj první Airbus A321neo

13.10.2022 - USA & KanadaUltra nízkonákladová aerolinie Frontier Airlines představila v úterý na slavnostním ceremoniálu na mezinárodním letišti v Tampě svůj první Airbus A321neo. Jednalo se o letoun registrace N603FR nesoucí livery „Frederick The Bald Eagle" s vyobrazením orla bělohlavého na ocasních plochách. Datum nasazení letounu na komerční lety nebyl zatím zveřejněn.

První Airbus A321neo ve flotile Frontier Airlines (foto: Frontier Airlines)

Americký dopravce bude provozovat své Airbusy A321neo v konfiguraci pro 240 cestujících. Společnost si od těchto letadel slibuje snížení provozních nákladů a nižší emise CO2 přepočtené na jedno sedadlo. A321neo tak také pomohou ekologickým snahám společnosti.

Frontier Airlines mají do své flotily zařadit celkem 158 Airbusů A321neo. Jedná se o letouny z velké objednávky Indigo Partners, která pro své aerolinie objednala celkem 255 A321neo. Dodávky letadel mají probíhat průběžně až do roku 2029. Všechny letouny budou vybaveny motory Pratt & Whitney GTF. První dodaný letoun nese jméno Fredericka Rentschlera, zakladatele firmy Pratt & Whitney. Rovněž další dva dodané A321neo mají nést jméno osobnosti spojené s tímto americkým výrobcem motorů.

Frontier Airlines jsou v současnosti největším americkým ultra nízkonákladovým dopravcem. Společnost má sídlo v Denveru ve statě Colorado a svými linkami pokrývá více než stovku měst v kontinentální část Spojených států. Vedle toho létá do více než třiceti destinací v Mexiku, Střední Americe a Karibiku.

Flotila Frontier Airlines se skládá výhradně z letadel od Airbusu. Její páteří je 80 strojů A320neo, dále společnost provozuje 21 A321 a 14 A320. V budoucnu by se flotila měla zvětšit až na trojnásobek zejména díky novým A321neo.

Témata