Frontier Airlines expandují v Miami

25.12.2019 - USA & KanadaAmerická letecká společnost Frontier Airlines rozšíří své působení na mezinárodním letišti v Miami otevřením osmi nových sezónních linek. Nízkonákladová aerolinie bude také poprvé provozovat mezinárodní linky z Miami.

V rámci oznámené expanze nabídne společnost v rámci USA nové linky z Miami do Austinu (2x týdně), Baltimoru/Washingtonu (3x týdně), Long Islandu (3x týdně), Ontaria v Kalifornii (3x týdně) a Trentonu (2x týdně). Dále Frontier Airlines otevře nové mezinárodní linky z Miami do San Salvadoru (2x týdně), Guatemala City (1x týdně) a Santo Dominga (3x týdně).

Airbus A320neo společnosti Frontier Airlines (foto: TDelCoro/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

S novými linkami vzroste celkový počet destinací operovaných z Miami na 22. Nové lety jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek flyfrontier.com. V rámci speciální zaváděcí nabídky začínají ceny jednosměrných letenek po USA na 39 dolarech a na mezinárodní linky na 59 dolarech.

Společnost rovněž oznámila otevření základny pro posádky na mezinárodním letišti v Miami, která bude sloužit stovce palubních průvodčí a třicítce pilot. To by mělo přinést Frontier Airlines flexibilitu při plánování letů a zvýšenou spolehlivost.

Frontier Airlines jsou osmou největší americkou aerolinií. Společnost létá do více než stovky destinací v USA a dalších cílů v Mexiku, Střední Americe a Karibiku. Svou nabídkou služeb se Frontier Airlines řadí mezi ultra low-cost dopravce. Společnost zdarma přepravuje jen malé příruční zavazadlo a další zavazadla jsou zpoplatněná stejně jako další volitelné služby.

Frontier Airlines jsou vlastněny fondem soukromého kapitálu Indigo Partners, který v roce 2013 je odkoupil od Republic Airways Holdings. V současnosti společnost provozuje téměř stovku letadel, 6 Airbusů A319, 20 A320, 51 A320neo a 21 A321. Aerolinie je největším provozovatelem letadel A320neo v USA. Připomeňme, že na letošním pařížském aerosalonu 50 letadel Airbus A321XLR, přičemž 18 strojů půjde do flotily Frontier Airlines.

Témata