Flybe připravil letní expanzi zaměřenou na Skotsko

04.12.2007 - EvropaSpolečnost Flybe oznámila zahájení prodeje letenek na letní sezonu 2008, kterému dominuje hlavně rozšíření letů z jejích skotských základen. Aberdeen, Glasgow, Inverness a Edinburgh spojí s Evropou celkem 12 nových linek. Další nové linky spojí Jersey s Inverness a Sheffieldem, nového spojení se dočká také ostrov Man. Celkově přibude v létě 23 nových linek a Flybe tak upevní svou pozici největšího regionálního dopravce v Evropě.

Flybe - Boembardier Q400
Letoun Bombardier Q400 v "eco livery" (foto: Flybe)

Společnost Flybe v březnu převzala BA Connect, regionální dceru British Airways, a po úspěšném ukončení integračního procesu je připravena dále expandovat. Spojení s BA Connect přineslo společnosti velké množství obchodních cestujících, kteří mohou v současnosti využít let ve třídě Economy Plus, kde mají cestující v ceně letenky rovněž občerstvení, volný vstup do salonků a také možnost být členem věrnostního programu Rewards 4All. Mezi další výhody, jež Flybe nabízí obchodní klientele, patří také četnost spojení na hlavních linkách v rámci Velké Británie jako například spojení Manchesteru a Belfastu, kde Flybe nyní nabízí osm letů denně. Struktura linek vypadá po akvizici následovně: 70% tvoří vnitrostátní linky, 20% linky do evropských měst a 10% připadá na linky do přímořských letovisek převážně na jihu evropy.

Flotilu letadel Flybe tvoří v současnosti celkem 79 letadel, čtyř typů. Páteří je typ Dash8-Q400, kterých společnost v současnosti provozuje celkem 34 a dalších 26 je objednáno. V roce 2005 bylo objednáno celkem 26 letadel Embraer 190/195, jehož dodávky začaly letos. Flybe očekává úplný přechod na flotilu sestávající právě z uvedených typů v roce 2010.

Štítky