EVA Air otevře poprvé po 25 letech nové linky do Evropy

05.07.2022 - Asie & AustrálieTchajwanská letecká společnost EVA Air na podzim rozšíří své lety na evropský kontinent o dvě nové destinace. Od 25. října 2022 bude nově létat z Tchaj-pej do italského Milána. Přímá linka bude provozována dvakrát týdně letouny Boeing 777-300ER. Druhou novinkou je v nabídce je bavorská metropole Mnichov, do které začne EVA Air létat od 3. listopadu. Na této lince bude dopravce operovat během zimního letového řádu čtyři rotace týdně rovněž s B777-300ER.

Boeing 777-300ER tchajwanské společnosti EVA Air (foto: Melv_L - MACASR/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Jak poznamenala společnost EVA Air ve své tiskové zprávě, Miláno a Mnichov jsou její první destinace v Evropě otevřené po 25 letech. Společnost dosud na evropském kontinentu svými dálkovými letouny pravidelně obsluhovala čtyři cíle - Amsterdam, Londýn, Paříž a Vídeň. Linky do Paříže a Vídně jsou provozovány z Tchaj-peje bez mezipřistání. Spoje do Amsterdamu a Londýna pak mají mezipřistání v Bangkoku.

Přidáním nových evropských destinací potvrzuje EVA Air své postavení jedničky na pravidelných osobních letech mezi Tchaj-wanem a Evropou. Konkurenční China Airlines, národní letecký dopravce Tchaj-wanu, v současnosti obsluhuje jen tři evropská města – Amsterdam, Frankfurt a Londýn. Nákladní lety pak ještě přistávají pravidelně v Lucemburku.

Témata