EVA Air přidá další destinace v Japonsku

19.12.2018 - Asie & AustrálieTchajwanská letecká společnost EVA Air rozšíří v příštím roce své lety do Japonska o tři nové destinace a navýší svou kapacitu zhruba o 10 procent. Od 6. června 2019 bude společnost po více než šestileté přestávce opět létat do Nagoje. Obnovená linka z Tchaj-pej bude provozována denně letounem Boeing 787-9 pro 304 cestujících. Nagoja, ležící na ostrově Honšú, je čtvrtým největším japonským městem.

EVA Air - Boeing 787 Dreamliner (foto: EVA Air)

Dalšími novými cíli EVA Air v Japonsku se stane město Aomori na severu ostrova Honšú a Macujama na ostrově Šikoku. Lety do obou měst budou zahájeny během třetího čtvrtletí 2019 po odsouhlasení příslušnými úřady obou zemí.

Dále EVA Air v příštím roce navýší svou kapacitu na linkách do Tokia-Narity, Osaky, Okinawy a Sendai a to přidáním dalších letů a nasazením větších letadel. Po uvedení všech letadel Boeing 787 Dreamliner do provozu zvýší EVA Air svou kapacitu na linkách do Japonska o více než 10 %.

Budova lázní Dógo Onsen Honkan v Macujamě. Město je známo svými horkými prameny a lázněmi (foto: Jyo81/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

EVA Air v současnosti nabízí 122 pravidelných letů týdně do 8 japonských destinací. Po rozšíření v roce 2019 bude společnost operovat 146 letů týdně do 11 destinací v Japonsku.

EVA Air byla založena v roce 1989 jako první soukromá aerolinie v zemi. V současnosti je po China Airlines druhou největší leteckou společností na Tchaj-wanu. Je součástí skupiny Evergreen Group, která působí v oblasti hotelnictví, letectví a námořní dopravy. EVA Air aktuálně létá s flotilou 77 letadel do 58 destinací v Asii, Evropě, Severní Americe a Austrálii.

Témata