Stávka palubních průvodčích paralyzuje provoz EVA Air

21.06.2019 - Asie & AustrálieLetecká společnost EVA Air byla nucena v pátek kvůli stávce palubních průvodčích zrušit 71 svých letů. Neodletěly tak pravidelné lety společnosti z Tchaj-pej do Hongkongu, Singapuru, Osaky, Chicaga, Los Angeles, Seattlu, New Yorku, Toronta, Paříže a dalších destinací. Podle místních zpravodajských serverů se stávka již dotkla okolo 15tisíc cestujících.

EVA Air - Boeing 787 Dreamliner (foto: 湯小沅/Wikimedia Commons - CC0)

Stávka palubních průvodčí začala ve čtvrtek odpoledne poté, co vedení společnosti nesplnilo požadavky odborářů, kteří požadovali zvýšení příplatků na mezinárodních linkách a zlepšení pracovních podmínek. Podle EVA Air se jedná o nelegální stávku a aerolinie bude požadovat po odborové organizaci TFAU náhradu škod. Společnost EVA Air informovala, že se snaží minimalizovat dopady stávky na cestující.

Donedávna byly stávky v dopravě na Tchaj-wanu poměrně vzácné. Nicméně před rokem a půl proběhla stávka pilotu China Airlines, která trvala týden. Letos se uskutečnila další stávka u této společnosti, při níž si létající personál vymohl splnění svých požadavků. To inspirovalo zaměstnance EVA Air k uskutečnění podobné nátlakové akce.

Témata