Etihad Airways zahájí v březnu lety do Izraele

16.11.2020 - Asie & AustrálieNárodní letecká společnost Spojených arabských emirátů Etihad Airways dnes oznámila zahájení pravidelných letů do Izraele. Od 28. března 2021 bude aerolinie celoročně létat z Abú Dhabí do Tel Avivu. Nová linka má být provozována denně letouny Airbus A321 pro 196 cestujících.

Etihad Airways - Airbus A321 (foto: Etihad Airways)

Zahájení letů umožnila normalizace vztahů a navázání plnohodnotných diplomatických styků, kterou zástupci obou zemí stvrdili slavnostním podpisem v polovině září. Ještě předtím se uskutečnil historicky první let letounu El Al s izraelskou a americkou delegací do Abú Dhabí. Následně se pak 19. října uskutečnil historicky první let Etihad Airways do Izraele s představiteli Spojených arabských emirátů.

„Zahájení pravidelných letů je historickým okamžikem a pro společnost Etihad posiluje její závazek přispívat k rozvoji obchodu a cestovního ruchu nejen mezi oběma zeměmi, ale i v rámci regionu,“ uvedl Mohammad Al Bulooki, provozní ředitel Etihad Aviation Group.

Etihad Airways počítá s tím, že novou linku využijí, jak obchodní cestující, tak i turisté. Izrael a Spojené arabské emiráty počítají se vzájemným rozvojem cestovního ruchu. Z tohoto důvodu obě země podepsaly obě země dohodu o bezvízovém styku. Jedná se vůbec o první takovou dohodu Izraele s arabským státem.

Časy letů nové linky do Izraele budou naplánovány tak, aby umožnily pohodlný přestup v Abú Dhabí do klíčových destinací v síti Etihad Airways včetně Číny, Indie, Thajska a Austrálie.

Předminulý týden oznámila zahájení pravidelných letů do Izraele nízkonákladová společnost flydubai. Ta chce létat od 26. listopadu z Dubaje do Tel Avivu dvakrát denně s Boeingem 737-800 pro 174 cestujících.

Témata