Flydubai otevře ještě v tomto měsíci linku do Izraele

08.11.2020 - Asie & AustrálieNízkonákladová společnost flydubai konkretizovala ve středu své plány na otevření pravidelné linky do Izraele. Dubajský dopravce ve středu oznámil, že lety z Dubaje do Tel Avivu zahájí již 26. listopadu. Nová linka má být provozována dvakrát denně v každém směru. Všechny lety budou zajišťovány letouny Boeing 737-800, které létají v konfiguraci pro 174 cestujících, přičemž 12 míst je v business class.

Flydubai - Boeing 737-800 (foto: flydubai)

Zahájení pravidelných letů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty umožňuje nedávná normalizace vztahů mezi těmito zeměmi a podpis dvoustranných dohod v oblasti cestovního ruchu a letecké dopravy.

Lety flydubai do Tel Avivu budou rovněž přelétat přes území Saúdské Arábie, která donedávna přelety linek do Izraele přes své území neumožňovala. Po srpnovém historickém letu izraelského letounu do Abú Dhabí saúdskoarabské království přislíbilo, že povolí přelety přes své území pro komerční lety mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty. Díky tomu bude let z Dubaje do Tel Avivu trvat 3 hodiny 55 minut, v opačném směru pak jen 3 hodiny 10 minut.

Flydubai se koncem tohoto měsíce stanou vůbec první leteckou společností, která bude mezi Dubajem a Tel Avivem létat. Od 2. prosince chce mezi oběma městy začít létat společnost Israir Airlines, která počítá se sedmi lety týdně. Izraelský dopravce požádal již v září o přidělení slotů pro tyto lety na letišti v Tel Avivu. Na webu Israir Airlines jsou lety do Dubaje označeny jako charterové lety a společnost prostřednictví své cestovní kanceláře nabízí rovněž turistické zájezdy do Dubaje.

Dalším izraelskou aerolinií, která začne létat z Tel Avivu do Dubaje, se stanou od 3. ledna 2021 Arkia Airlines. Společnost zatím plánuje do konce zimního řádu létat do Dubaje denně s letounem Embraer 195.

O lety do Tel Avivu dříve projevily dříve také Emirates. Společnost chtěla ze svého dubajského hubu začít létat do Izraele v lednu 2021. Přesné datum zahájení letů a další podrobnosti však dosud nebyly oznámeny.

Témata