Emirates zahájí pravidelné lety do izraelského Tel Avivu

04.11.2021 - Asie & AustrálieDalším dopravcem z oblasti Perského zálivu, který bude létat do Izraele, se stanou Emirates. Od 1. prosince bude společnost létat pravidelně na lince z Dubaje do Tel Avivu. Nové spojení bude provozováno denně letounem Boeing 777-300ER v konfiguraci tří tříd.

Panorama Tel Avivu, největšího izraelského města (foto: Emirates)

Izraelští cestující získají díky nové lince napojení na globální síť Emirates, ve které budou moci cestovat do více než 120 destinací. Vedle letů do samotného Dubaje budou moci přestoupit v tomto městě na další lety do dovolenkových destinací jako je Thajsko, ostrovy v Indickém oceánu či Jihoafrická republika.

Emirates nabídnou pohodlné lety do Izraele z téměř ze třiceti zemí (například USA, Austrálie, Brazílie, Mexiko, Indie a Jihoafrická republika), kde žijí silné židovské komunity. Na letech bude nabízeno i košer palubní občerstvení. Emirates již dříve zavedly přípravu košer jídel v Dubaji.

Emirates - Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

Divize Emirates SkyCargo bude moci nabízet denně přepravu 20 tun nákladu, což podpoří přepravu izraelských léčiv, high-tech výrobků, zeleniny a dalších rychle kazících se produktů. Očekává se, že do Izraele budou přepravovány různé výrobní suroviny, polovodiče a e-commerce zásilky.

Otevření nové linky do Tel Avivu umožnily tzv. Abrahámovské dohody, kdy Spojené arabské emiráty a Bahrajn za prostřednictví USA normalizovaly diplomatické vztahy s Izraelem. Po navázání vztahů došlo také k podepsání leteckých dohod, jež umožnily následné otevření linek.

Již dříve zahájily ze Spojených arabských emirátů pravidelné lety do Izraele letecké společnosti flydubai a Etihad Airways. Naopak z Izraele do emirátů létají El Al a Israir.

Témata