Emirates spustily vlastní přípravu košer jídel

23.03.2021 - Asie & AustrálieCateringová společnost Emirates Flight Catering (EKFC) spadající pod Emirates zahájila vlastní produkci košer menu. Firma se vloni dohodla s CCL Holdings na otevření společného podniku Kosher Arabia, který bude připravovat košer jídel ve Spojených arabských emirátech.

Příprava košer jídel v provozu Kosher Arabia (foto: Emirates Flight Catering)

Společnost zahájila provoz v těchto dnech s dvacítkou kulinářských specialistů, kteří byli vyškoleni v přípravě košer jídel. Zatímco EKFC zajišťuje veškerou přípravu potravin, tak CLL Holdings se postaral o certifikaci a dozor nad výrobou včetně podpory při sestavování menu a nákupu potravin.

Provoz Kosher Arabia, který se nachází v Dubai World Central (DWC), je vybaven nejnovějšími technologiemi a má kapacitu 2000 jídel denně. Čerstvá košer jídla jsou určeny nejenom pro cestující v letecké dopravě, ale také pro pohostinství, počítá se s dodávkami i pro Dubai Expo 2020.

Ukázka košer menu připraveného v Dubaji (foto: Emirates Flight Catering)

Kosher Arabia získala certifikaci od Kašrutské Ortodoxní Unie (OU), která ve spolupráci s Jihoafrickou unií pravoslavných synagog (UOS) bude Kosher Arabia poskytovat nejvyšší úroveň v oblasti košer certifikace. Společnost využívá jen certifikované dodavatele, přičemž každý krok pořizování surovin je auditován.

Spojené arabské emiráty a Izrael vloni v srpnu oznámily normalizaci vztahů a v září navázaly diplomatické vztahy. Obě země se dohodly na rozvoji leteckého spojení a rozvoji cestovního ruchu. Lety do Tel Avivu zahájily společnosti Flydubai, do Dubaje zase létají Arkia Israel Airlines, Israir a El Al Israel Airlines. Linku z Dubaje do Tel Avivu plánují otevřít i Emirates, provoz však zatím nebyl zahájen. Koncem března zahájí pravidelné lety z Abú Dhabí do Tel Avivu společnost Etihad Airways.

Témata