Emirates, Qatar Airways a Etihad obnovují lety do thajského Phuketu

05.06.2021 - Asie & AustrálieLetecké společnosti Emirates, Qatar Airways a Etihad Airways oznámily, že začátkem července obnovují své pravidelné lety do Phuketu. Blízkovýchodní aerolinie tak reagují na rozhodnutí thajské vlády o otevření ostrova Phuket pro zahraniční turisty, kteří mají dokončené očkování a negativní test na koronavirus.

Emirates budou opět létat do thajského letoviska od 2. července. Společnost bude provozovat zatím čtyři rotace týdně s Boeingem 777-300ER. Vedle business class a ekonomické třídy bude na palubě letadla k dispozici také first class. Phuket je druhou destinací v Thajsku, do které Emirates létaly. Společnost již v září obnovila své lety do Bangkoku, kam nyní létá jednou denně.

Písečná pláž na Bon Island (foto: Dawn in Phuket/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Qatar Airways budou létat z Dauhá do Phuketu opět od 1. července. Zatím katarský dopravce počítá s třemi rotacemi obsluhovanými letounem Boeing 787 Dreamliner.

Etihad Airways budou létat z Abú Dhabí do Phuketu od 1. července. Společnost bude létat linku třikrát týdně s letounem Boeing 787-9 Dreamliner.

Letenky do Phuketu je možné rezervovat prostřednictvím webů uvedených dopravců či u prodejců letenek. Emirates aktuálně nabízí zpáteční letenky z Prahy do Phuketu na červencové termíny za ceny od 14600 korun. Ceny letenek Qatar Airways z Prahy do Phuketu začínají na 16170 korunách.

Phuket je pilotním projektem obnovení cestovního ruchu v Thajsku. Země se pro turisty zcela neuzavřela, nicméně po příjezdu musí turisté do čtrnáctidenní karantény v určených hotelech. Turisté přijíždějící po 1. červenci do Phuketu a splňující podmínky nemusí být v karanténě a mohou aktivně trávit dovolenou hned od prvního dne.

Thajsko chce po ověření v Phuketu zavést podobný režim od 1. října v dalších devíti populárních destinacích. Termín je podmíněn dostatečnou proočkovaností obyvatel a pracovníků v těchto turistických cílech. Ve zbytku Thajska se mají podmínky pro příjezd zahraničních turistů zmírnit od ledna příštího roku.

Témata