Emirates posílí lety do Kanady, začne létat do Montréalu

25.04.2023 00:00 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates včera oznámila, že od 5. července bude nově létat do kanadského Montreálu. Nová dálková linka z Dubaje bude provozována denně. Montréal bude po Torontu, kam společnost létá od roku 2007, druhou destinací Emirates v Kanadě.

Denní lety mezi Dubají a Montréalem budou provozovány pod označením EK243/244 letadlem Boeing 777-300ER v konfiguraci tří tříd. Ve First Class bude cestujícím k dispozici osm soukromých kabin, v Business Class 42 plně polohovatelných sedadel a dalších 304 sedadel bude v ekonomické třídě.

Emirates - Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

Letenky na novou linku Emirates do Montréalu jsou od pondělí v prodeji na webu emirates.com, v mobilní aplikaci společnosti a u prodejců letenek. Nová linka znamená výrazné rozšíření možnosti letů z Montréalu na Blízký východ, východní Afriky a indický subkontinent.

Oznámení o otevření nové linky přichází krátce poté, co Kanada a Spojené arabské emiráty nedávno uzavřely novou leteckou dohodu. Podle podmínek dohody mohou dopravci z každé země operovat dalších 21 letů týdně. To znamená navýšení kapacit o 50 % oproti dřívějším podmínkám. Letecká společnost Air Canada v reakci na tuto dohodu minulý týden oznámila, že nově začne létat z Vancouveru do Dubaje.

Společnosti Emirates a Air Canada od loňského roku úzce spolupracují v oblasti code-sharingu. Díky spolupráci mají cestující Air Canada přístup do více než 130 destinací Emirates a obráceně pasažéři Emirates mohou bez problémů letět do 19 kanadských měst a využít letů Air Canada do Spojených států, Karibiku a Jižní Ameriky. Členové věrnostního programu Emirates Skywards mohou získávat míle na všech letech společnosti Air Canada a mohou je vyměnit za letenky v celé síti této aerolinie.

Montréal leží na ostrově na soutoku řeky Ottawy s Řekou svatého Vavřince. Ve městě žije téměř 1,8 milionů obyvatel a v metropolitní oblasti až 4,3 milionů obyvatel. Montréal je tak největším městem provincie Québec a druhým největším v Kanadě. V minulosti byl také po Paříži druhým největším frankofonním městem. Nyní byl odsunut africkými městy na čtvrté místo. Jako centrum francouzské Kanady je vyhledávaným centrem kultury s řadou festivalů a kulturními událostmi. Město je rovněž důležitým centrem obchodu, sídlem finančních institucí, farmaceutických a technologických firem. Montréal přitahuje také studenty a rovněž turisty. Starý Montreál s řadou historických budov a uliček s kavárnami patří k nejstarším dochovaným čtvrtím v Severní Americe.

Starý Montréal s historickými bodovami z konce 17. století (foto: KimonBerlin/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata