Air Canada otevře druhou dálkovou linku do Dubaje

17.04.2023 00:00 - USA & KanadaLetecká společnost Air Canada oznámila, že na podzim zahájí pravidelné lety z Vancouveru do Dubaje. Nová linka bude provozována od 28. října 2023 čtyřikrát týdně letadly Boeing 787 Dreamliner v uspořádání do třech tříd. Air Canada bude na této lince bez konkurence, poněvadž do Vancouveru nelétá žádný dopravce z oblasti Perského zálivu.

Air Canada - Boeing 787 Dreamliner (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)1

Nová dálková linka Vancouver - Dubaj rozšíří stávající nabídku letů Air Canada do Dubaje. Společnost létá každý den mezi Torontem a Dubají. Rozšíření letů umožnilo uzavření nedávné dvoustranné letecké dohody mezi Kanadou a Spojenými arabskými emiráty. Podle podmínek dohody mohou dopravci z každé země operovat dalších 21 letů týdně. To znamená navýšení kapacit o 50 %.

Air Canada a Emirates od loňského roku spolupracují v oblasti code-sharingu. Cestující Air Canada tak mohou z Dubaje pokračovat s Emirates do dalších destinací na Blízkém východě, indickém subkontinentu či východní Africe.

S novou linkou bude Air Canada provozovat čtyři dálkové spoje na Blízký východ. Vedle dvou linek do Dubaje společnost létá také z Toronta do Tel Avivu a Káhiry. Donedávna Air Canada provozovala také lety do Dauhá v Kataru, provoz linky je nyní pozastaven.

Témata