Emirates a Air Canada uzavřely code-sharovou dohodu

02.11.2022 - Asie & AustrálieLetecké společnosti Emirates a Air Canada dnes oznámily zahájení spolupráce v oblasti code-sharingu, jež navazuje na nedávno uzavřenou dohodu o strategickém partnerství obou dopravců. Počínaje dnešním dnem bude možné zakoupit code-sharové letenky na celkem 35 trzích pro lety uskutečněné od 1. prosince. Dalších 11 trhů bude přidáno po ukončení schvalovacího procesu regulačními orgány a výhledově může být okruh dostupných trhů dále rozšířen.

„Jsme potěšeni, že můžeme navázat partnerství se společností Air Canada a rozšířit tak naši působnost na více míst v Severní Americe. Partnerství s kanadským vlajkovým dopravcem nám umožňuje nabídnout zákazníkům hladké spojení při vnitrostátních letech přes Toronto,“ uvedl Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates.

(foto: Emirates)

Zákazníci společnosti Emirates si budou moci rezervovat sdílené lety do a z kanadských měst včetně Toronta, Calgary, Edmontonu, Halifaxu, Montrealu, Ottawy a Vancouveru.

Air Canada umístí svůj kód na linky provozované společností Emirates z jejího uzlu v Dubaji, čímž rozšíří působnost letecké společnosti na indickém subkontinentu a zpřístupní další destinace jako například Kolombo, Dháku, Islámábád, Karáčí a Láhaur. Cestující Air Canada budou moci rovněž využít code-sharové lety také do destinací v jihovýchodní Asii, včetně Bangkoku, Hanoje, Phuketu, Kuala Lumpuru a Singapuru, do měst na Blízkém východě, Džiddy a Maskatu, a také do destinací v Africe, konkrétně do Addis Abeby a Dar Es Salaamu.

„Vzájemná spolupráce vytvoří jednodušší spojení mezi Kanadou a destinacemi na Blízkém východě, dále v Africe, jihovýchodní Asii a na indickém subkontinentu. Zároveň nám umožní realizovat více navazujících letů přes náš globální uzel v Torontu a rozšířit naši přítomnost v těchto dynamických regionech, kde se očekává růst poptávky po globálním cestování,“ řekl Michael Rousseau, výkonný ředitel Air Canada.

Obě společnosti by měly rovněž v brzké době zavést reciproční nabídku pro členy věrnostních programů. Členové Aeroplan a Skywards tak budou moci získávat a využívat body na letech provozovaných společnostmi Emirates a Air Canada. Členové Skywards by měly také získat reciproční přístup do letištních salonků kanadského dopravce.

Témata