Air Canada a Emirates se dohodly na strategickém partnerství

13.07.2022 - USA & KanadaLetecké společnosti Air Canada a Emirates včera oznámily podepsání dohody o strategickém partnerství. Podle společného prohlášení obě společnosti chtějí do konce letošního roku zahájit spolupráci v oblasti code-sharingu. To by cestujícím nabídlo širší možnosti při plánování cest mezi Kanadou a Spojenými arabskými emiráty.

(foto: Emirates)

Klienti Emirates by tak po příletu z Dubaje do Toronta mohli přestoupit na návazné lety Air Canada, jež ponesou kód Emirates. Cestující kanadského dopravce by zas obráceně mohli cestovat do Dubaje z více kanadských měst a využít přitom i dálkových letů Emirates. Podrobnosti o code-sharingu a linkách, na které se bude dohoda vztahovat, mají být oznámeny později.

„Toto významné partnerství umožní našim zákazníkům přístup do ještě více destinací v Kanadě a Americe prostřednictvím cílů v Torontu a USA. Otevírá také cestujícím mnoho nových kombinací linek v rámci sítí Emirates a Air Canada v Americe, na Blízkém východě, v Africe a Asii. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Air Canada, jednou z nejvíce zavedených leteckých společností v Severní Americe a kanadskýcm vlajkovým dopravcem,“ řekl Tim Clark, prezident Clark.

Spolupráce se bude rovněž týkat věrnostních programů, kdy oba dopravci budou recipročně uznávat statusy a s nimi spojené výhody. Pasažéři Emirates s příslušným statusem tak budou mít přístup do salónů Air Canada a na letu s kanadským dopravce budou sbírat míle do programu Emirates Skywards. Recipročně budou platit stejné výhody také pro cestující Air Canada v salóncích a na letech Air Canada.

Témata