Emirates odkládá otevření linky do Tel Avivu

29.11.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates dnes potvrdila, že odkládá zahájení pravidelných letů do Izraele. Provoz na nové lince z Dubaje do Tel Avivu měl být zahájen 6. prosince. Plánované lety do Tel Avivu dnes dopoledne zmizely z rezervačního systému Emirates. Nový termín zahájení letů má být oznámen později.

Obchodní centrum Tel Avivu (foto: Alexey Bogoslavsky/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Důvodem odkladu je nedělní oznámení o uzavření hranic Izraele pro všechny cizince od půlnoci z neděle na pondělí. K tomuto kroku přistoupily izraelské úřady kvůli nové variantě koronaviru označované jako omikron, která se začala šířit z jihu Afriky. Izrael uzavřel své hranice pro cizince nejméně na čtrnáct dnů.

Emirates ohlásily zahájení pravidelných letů do Tel Avivu začátkem listopadu. Nová linka měla být provozována denně letounem Boeing 777-300ER v konfiguraci tří tříd. Dubajský dopravce letový řád přizpůsobil tak, aby umožňoval pohodlné lety mezi Izraelem a téměř třiceti zeměmi, kde žijí silné židovské komunity (například USA, Austrálie, Brazílie, Mexiko, Indie a Jihoafrická republika).

Témata