El Al obnoví pravidelné lety až v říjnu

25.08.2020 - Asie & AustrálieIzraelská letecká společnost El Al prodloužila pozastavení svých pravidelných letů až do 30. září 2020. Společnost tak reaguje na vývoj pandemie onemocnění covid-19 v Izraeli a pokračují omezení v cestování do zahraničí.

El Al Israel Airlines - Boeing 787-9 (foto: Olivier Cabaret)

Izrael sice od poloviny srpna nevyžaduje karanténu pro cizince ze zhruba dvacítky tzv. bezpečných zemí. Nicméně cestovat do Izraele se doporučuje jen v naléhavých případech. Podobně je tomu i u cest Izraelců do zahraničí.

Společnost El Al tak opakovaně prodlužuje pozastavení pravidelných letů. Naposledy v polovině července aerolinie oznámila pozastavení letů do konce srpna. Nynější prodloužení znamená rovněž prodloužení neplacené dovolené pro šest tisíc zaměstnanců do stejného data.

Podle ředitele společnosti Gonena Usishkina je možné očekávat obnovení pravidelných letů v případě, že budou odstraněny požadavky na karanténu cestujících.

Kvůli dlouhému pozastavení letů s cestujícími je El Al v těžké finanční situaci. Izraelská vláda zprvu vylučovala jakoukoliv finanční pomoc, po delším zdráhání však nabídla aerolinii státní garance na bankovní půjčky a možnost odkupu majoritního podílu. Podmínkou nabídky bylo dosažení úspor ve výši 400 milionů dolarů. Představenstvo El Al v červenci souhlasilo s nabídkou státu na převzetí úvěrů ve výši 250 milionů dolarů a vydání nových akcií v hodnotě 150 milionů dolarů.

Témata