Další základna Volotea bude v Neapoli

06.10.2019 - EvropaŠpanělská nízkonákladová aerolinie Volotea oznámila, že v příštím roce otevře novou základnu v italské Neapoli. Od dubna 2020 bude společnost bázovat na místním letišti Capodichino dva Airbusy A319.

Volotea - Airbus A319 (foto: Dylan Agbagni/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Další podrobnosti o nové základně včetně nových linek se chystá Volotea zveřejnit na tiskové konferenci 15. října. Podle zakladatele a prezidenta Volotea Carlose Muñoze nabídne společnost cestujícím z Neapole v příštím roce více než milion sedadel.

Již v současnosti je Neapol pro Volotea důležitým městem z hlediska nabídky letů. Společnost celoročně provozuje do Neapole čtyři linky z jiných italských měst a dalších osmnáct sezónních linek spojujících město s cíly v Itálii, Španělsku, Francii a Řecku. Podle nabízené kapacity je Volotea třetí největší leteckou společností na letišti v Neapoli.

Centrum Neapole (foto: ID 12019/Pixabay)

V loňském roce Volotea přepravila celkem 6,6 milionů cestujících a létala do více než 80 destinací v Evropě a severní Africe. Společnost je nyní jediným evropským provozovatelem letadel Boeing 717. V současnosti jsou tyto letouny nahrazovány novými Airbusy A319.

Témata