ČSA zahájily pravidelné lety do Štrasburku

31.03.2008 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) dnes zahájily provoz na nové pravidelné lince spojující Prahu s francouzským Štrasburkem, který je sídlem řady evropských institucí. ČSA na nové lince nabízejí devět letů týdně s letouny ATR-42 pro 46 cestujících. Denně s výjimkou soboty bude letoun ČSA odlétat z Prahy v 17:00 s příletem do cílové destinace v 18:35. Odlety ze Štrasburku jsou podle letového řádu stanoveny na 19:05 s přistáním v Praze ve 20:40. Těchto šest letů týdně doplňují další tři ranní lety týdně vždy v pondělí, ve čtvrtek a pátek s odletem z Ruzyně v 8:40 a příletem do Štrasburku v 10:10. „České aerolinie očekávají, že linku do Štrasburku budou využívat především obchodníci a úředníci při svých služebních cestách do evropských institucí. Letový řád je nastaven tak, aby umožňoval také jednodenní obchodní jednání,“ uvedl k nové lince viceprezident pro marketing a vývoj produktu Českých aerolinií Petr Pištělák.

Štrasburk je sídlem několika důležitých evropských institucí, například Evropského parlamentu (foto: Lukas Riebling)

ČSA koncem minulého roku zvítězily ve veřejné soutěži na zajištění tohoto spojení. ČSA jsou nyní jedinou leteckou společností ze států bývalé východní Evropy, která do Štrasburku pravidelně létá. Podle ČSA bude nová linka vhodným spojením s přestupem v Praze také pro euroúředníky z Varšavy, Budapešti, Sofie nebo Bukurešti. Štrasburk je po Paříži/Charles de Gaulle (čtyři lety denně) a Marseille (šest letů týdně) třetí destinací ČSA ve Francii obsluhovanou vlastními letadly.

Díky code-sharové spolupráci s Air France mohou cestující využít dalších tří denních spojení do Paříže a dvou letů denně do Lyonu. Kód ČSA je umisťován na další vnitrostátní linky Air France z Paříže a Lyonu do Bordeaux, Mulhouse, Nice a Toulouse. V loňském roce ČSA přepravily na linkách mezi Českou republikou a Francií celkem 290 tis. cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o více než osm procent.

Témata