ČSA obnoví pravidelné lety do Jerevanu

30.08.2023 11:25 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) dnes oznámily, že od 2. října obnoví lety na lince z Prahy do Jerevanu. Společnost se vrátí na tuto trasu do hlavního města Arménie po pěti letech. Linka Praha – Jerevan bude provozována dvakrát týdně každé pondělí a čtvrtek.

Z pražského ruzyňského letiště bude linka odlétat jako let OK930 v pondělí a ve čtvrtek v 1:45 s příletem do Jerevanu v 7:20 místního času. Odlet zpátečního letu OK931 je z Jerevanu podle letového řádu v 8:05 a v Praze přistane v 10:15. Cestující na obnovené lince ČSA mezi Prahou a Jerevanem budou moci dále pokračovat na navazujících letech ČSA do Paříže, Madridu a do dalších destinací.

Panoráma Jerevanu s majestátním Araratem v pozadí (foto: Serouj Ourishian/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

„Poptávka po letecké dopravě z Arménie do Evropy, včetně České republiky, vykazuje rostoucí trend, proto jsme se rozhodli pro návrat na linku Praha – Jerevan,“ uvedl Jan Tóth, obchodní ředitel ČSA. „V posledních letech však stoupla obliba zakavkazských destinací také mezi českými cestovateli, věříme proto, že obnovené lety ČSA do Jerevanu přivítají,“ dodal Toth.

České aerolinie - Airbus A320 (foto: Petr Tolnai - www.czechairlines.com/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Během zimního letového řádu, který začne platit koncem října, tak budou ČSA pravidelně létat z Prahy do Paříže (až 2x denně), Madridu (2x týdně) a nově také Jerevanu. Dále mohou klienti ČSA využít lety do více než dvaceti destinací na linkách code-sharových partnerů.

Témata