Condor si zajistil sloty v São Paulu

15.06.2023 09:00 - Latinská AmerikaPodle serveru aviacionline.com se podařilo německé letecké společnosti Condor Flugdienst GmbH získat sloty na letišti Guarulhos v São Paulu. São Paulo je největší město Brazílie, ale také nejbohatší a největší město Jižní Ameriky. Obývá jej více než 12 miliónů obyvatel. Letiště Guarulhos v São Paulu je jednou z hlavních bran do Brazílie, v roce 2019 odbavilo přes 43 miliónů cestujících.


Letecká společnost Condor podle získaných slotů zřejmě zvažuje létat z Frankfurtu do São Paula 3x týdně s příletem do Brazílie v úterky, pátky a neděle. Létat má od 31.října 2023, ovšem v rezervačním systému tyto přímé lety zatím nenabízí. Nabízí pouze spojení mezi oběma městy díky přestupům a spolupráci se společností Copa Airlines. Pro tyto přímé lety by mohl Condor využít například letadla Boeing 767-300 s 18 sedačkami v obchodní třídě, 35 sedačkami v prémium economy a 206 sedačkami ekonomické třídy, spekuluje dále server aviacionline.com.

Pro Condor nebude Brazílie novinkou, spíš návratem opuštěné destinace. V roce 2017 létal totiž Condor do Ria de Janiera a Salvadoru, v roce 2019 pak do měst Fortaleza a Recife, které jsou blíže rovníku.V současnosti nabízí mezi Brazílií a Německem přímé lety společnost Lufthansa a společnost LATAM Airlines. A to z Frankfurtu do São Paula a z Mnichova do Ria de Janeira. Lufthansa v Brazíli nabízí návazné lety díky spolupráci se společností LATAM.

Boeing 767-300 společnosti Condor, květen 2022 (autor: Steve Knight, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata