Condor rozšiřuje spolupráci s Alaska Airlines

08.11.2023 15:24 - EvropaLetecké společnosti Condor a Alaska Airlines se dohodly na rozšíření stávající dohody o code-sharingu. Dosud jednostranně aplikovaná dohoda, kdy kód Alaska Airlines se od začátku letošního roku objevil na linkách Condoru mezi americkými městy a Německem, bude nyní oboustranná.

Od 23. listopadu se bude kód německé aerolinie Condor objevovat na více než třicet linkách Alaska Airlines ze Seattlu, Los Angeles a New Yorku-JFK. K dalšímu rozšíření až na sedmdesát linek má dojít v příštím roce. Kód Condoru bude od letní sezóny 2024 umístěn také na vybrané linky amerického dopravce z Portlandu a San Francisca.

Díky rozšíření spolupráce si budou moci cestující odlétající z Německa rezervovat návazné lety s Alaska Airlines v rámci jedné rezervace pod stejným kódem dopravce a přepravních podmínek až do cílové destinace.

V příští letní sezóně bude Condor létat do čtrnácti destinací ve Spojených státech. Novinkou bude linka do San Antonia ve státu Texas a dále obnovení letů do Miami na Floridě.

Na transatlantické lety do Spojených států nasazuje Condor také Airbusy A330neo (foto: TJDarmstadt/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata