Condor plánuje v létě 2022 přímé lety do Středozemí i z Vídně a Norimberku

11.11.2021 - EvropaLetecká společnost Condor plánuje v letní sezóně roku 2022 zavést přímé lety mezi středomořskými letišti a letišti v německojazyčných zemích kam dosud nelétala, včetně letišť blízko za hranicemi ČR - a to do Vídně a do Norimberku.

Z Norimberku bude Condor nově létat denně na Mallorcu. Z Vídně bude létat Condor na letiště Palma de Mallorca také, avšak jen 4x týdně. A to v pondělí, středu, pátek a v neděli. Další tři lety týdně v pondělí, středy a soboty zavede Condor z Vídně na Krétu, na letiště Heraklion. Dvakrát týdně bude Condor létat z Vídně na další řecká letiště - na Kos v úterý a pátek a na Rhodos ve čtvrtek a neděli. Tyto nové lety zatím nejsou v rezervačním systému společnosti. Jsou však zmiňovány v připraveném letním letovém řádu dopravce na jeho stránkách.

Podle všeho plánuje Condor obsluhovat Vídeň i Norimberk ale třeba nově i letiště v Lipsku a Friedrichshafenu přímými lety díky obsluze formou "W" z báze v Düsseldorfu. Například mezi Düsseldorfem a Palmou de Mallorca plánuje Condor až 35 letů týdně. Forma "W" spočívá v tom, že ráno letadlo z Düsseldorfu nejprve poletí na letiště v Palmě de Mallorca a odtud poletí tam a zpět například do Vídně, aby se později z Palmy vrátilo do Düsseldorfu.

Právě z Düsseldorfu přidal Condor na léto 2022 nejvíce nových destinací a frekvencí. K dosavadním destinacím bude Condor z Düsseldorfu nově létat i do Atén, Dubrovníku a Rijeky. Přibude i dálková destinace - Punta Cana v Dominikánské republice.

Airbus A321 v barvách společnosti Condor, zdroj: Media Kit společnosti Condor

Témata