Condor nyní létá se čtyřmi Boeingy 767 nákladní lety pro DHL

28.02.2021 - EvropaZásilky místo cestujících... Německá letecká společnost Condor se od vypuknutí pandemie koronaviru snaží o lepší vytížení svých letadel a jejich využití pro přepravu nákladu. Výsledkem je první nákladní let pro DHL Express, který se uskutečnil tento týden v rámci dojednaného partnerství.

Nakládka Boeingu 767-300ER společnosti Condor na let pro DHL Express (foto: Condor)

„Partnerství ukazuje, že společnost Condor se dokáže pružně přizpůsobit mimořádným situacím a ve spolupráci s DHL být důležitou součástí mezinárodního dodavatelského řetězce,“ uvedl Christian Schmitt, obchodní ředitel Condoru.

Boeingy 767-300ER společnosti Condor létají z Lipska, kde je hlavní evropský hub DHL Express v Evropě. Letouny Condoru létají odtud s nákladem na linkách do Shannonu, Milána a Kolína nad Rýnem. Se spoluprací s DHL Express počítá Condor zatím do konce května.

Již v první vlně pandemie se Condor zapojil do nákladní přepravy, kdy zajišťoval leteckou přepravu potřebných ochranných pomůcek. Postupně společnost začala po úpravách 14 ze svých 16 Boeingů 767-300ER využívat pro nákladní přepravu.

DHL Express reaguje na rostoucí zájem o přepravu nákladů rozšiřováním svých kapacit. Vedle spolupráce s jinými dopravci firma objednává i nová letadla. V lednu DHL Express oznámily uzavření objednávky na osm letadel Boeing 777F.

Štítky