DHL Express objednal další Boeingy 777F

20.01.2021 - USA & KanadaSpolečnost DHL Express a výrobce Boeing zveřejnily minulý týden objednávku dalších osmi Boeingů 777F. Kontrakt byl uzavřen v posledním čtvrtletí loňského roku. Objednávkou firma reaguje na rychle rostoucí poptávku zákazníků po expresní přepravě zásilek. Dodávka objednaných letadel má být zahájena v roce 2022.

Boeing 777F provozovaný německou společností AeroLogic (foto: DHL Express)

„Přestože současná zdravotní krize pozastavila některé sféry života, globální obchod nezůstal stát,“ řekl John Pearson, generální ředitel DHL Express. „Poháněn globalizací, digitalizací a bezprecedentní poptávkou našich zákazníků během nedávného vrcholu sezóny, náš objem e-commerce ve 4. čtvrtletí vzrostl o více než 40 %. Objednávkou osmi nových širokotrupých nákladních letadel zdůrazňujeme naše přesvědčení, že e-commerce je trvalý megatrend. Proto jsme se rozhodli jednat včas a rok 2021 jsme zahájili investicí do naší budoucnosti,“ dodal Pearson.

Nákladní Boeing 777F dokáže přepravit 102 tun nákladu na vzdálenost až 9200 kilometrů. Díky doletu letadel bude podle tiskové zprávy firmy možné snížit počet mezipřistání a ušetřit tak na přistávacích poplatcích, čímž se sníží náklady na přepravu.

(foto: DHL Express)

Společnost DHL Express objednala Boeing 777F poprvé v roce 2018. Tehdejší kontrakt zněl na 14 nákladních letadel, z nichž deset bylo již dodáno. Letouny pro DHL provozují partnerské letecké společnosti Southern Air, Kalitta Air a AeroLogic. DHL Express je divizí německé logistické společnosti Deutsche Post DHL Group.

Podle webových stránek Boeingu získal americký výrobce dosud objednávky na celkem 242 letadel 777F, z nichž 201 bylo již dodáno zákazníkům. V loňském roce vedle DHL Express objednaly stroje 777F již jen tchajwanské společnosti Eva Air (3 kusy) a China Cargo Airlines (2 kusy).

Štítky