Brněnské letiště odbavilo půlmiliontého cestujícího

21.12.2008 - Česká republikaLetiště Brno-Tuřany v uplynulých dnech odbavilo půlmiliontého cestujícího v letošním roce. Stal se jím pan Ladislav Halačka, který letěl linkou ČSA do Prahy a dále do Petrohradu. Pamětní plaketu spolu s malými dárky mu předaly Tomáš Plaček, ředitel společnosti Letiště Brno, a Martina Zabloudilová, vedoucí obchodního zastoupení Českých aerolinií v Brně. Letiště v jubilejním 50. roce své existence tak dosáhlo historického maxima v počtu odbavených cestujících za jeden rok. Do konce letošního roku projde letištěm něco málo přes půl milionů pasažerů.

Nárůst počtu cestujících oproti roku 2007, kdy bylo odbaveno 415 cestujících, činí 22 procent. V pravidelné dopravě bude do konce roku odbaveno okolo 220 tis. cestujících, což je 43 procent z celkového počtu. Turistické chartery v letošním roce zaznamenaly s počtem 290 tis. pasažerů nárůst o 16 procent.

V současné době provozují České aerolinie čtyři pravidelné spoje mezi Prahou a Brnem, jednou denně létá do moravské metropole Ryanair z londýnského Stansted a dvakrát týdně zajišťuje spojení s Moskvou/Vnukovem ruská společnost Atlant-Soyuz ve spolupráci se Smart Wings.

Témata