Britská aerolinie Jet2.com se vrátila po roce a půl do Prahy

06.11.2021 - Česká republikaLetecká společnost Jet2.com obnovila v pátek své pravidelné lety do Prahy hned na několika linkách z Velké Británie. Stalo se tak po více než rok a půl dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru a s ní souvisejícími cestovními restrikcemi.

Jako první přistál na Letišti Václava Havla Praha krátce po 11. hodině Boeing 737-800 registrace G-GDFW na lince z Leedsu. Tento letoun Jet2.com létá v livery poutajícím na sesterskou cestovní kancelář Jet2Holidays, která prodává zájezdy do dovolenkových destinací obsluhovaných lety společnosti. Lety z Leedsu do Prahy budou provozovány dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek a Jet2.com bude jediným operujícím dopravcem na této lince.

Letoun v livery Jet2Holidays, který přiletěl z Leedsu (foto: Centaureax)

Ve 12:32 přistál na Ruzyni další Boeing 737-800 společnosti Jet2.com nesoucí registraci G-GDFC, a to na lince z Birminghamu. Letoun byl v klasickém livery Jet2.com Spojení z tohoto anglického města bude provozováno během zimy dvakrát týdně s lety vždy v pondělí a v pátek. Společnosti Jet2.com bude na letech do Birminghamu konkurovat ze své pražské základny Eurowings.

Boeing 737-800 společnosti Jet2.com, který přiletěl na lince z Birminghamu (foto: Letiště Praha)

V podvečer v 17:29 pak přistál na pražském letišti poslední Boeing 737-800 registrace G-JZBR, který tak zahájil linku z Manchesteru. Letoun byl rovněž v livery propagujícím cestovní kancelář Jet2Holidays. Linka z Manchesteru bude provozována následující dva týdny dvakrát týdně s lety vždy v pondělí a v pátek. Od 22. listopadu je naplánováno navýšení na čtyři lety týdně, kdy společnost přidá lety také ve čtvrtek a v neděli. Krátce před Vánoci má dojít ke snížení frekvence opět na dva lety týdně. Jet2.com je v současnosti třetím dopravcem, který létá mezi Prahou a Manchesterem. Již dříve obnovily své lety na této lince britské společnosti Ryanair a easyJet.

(foto: Letiště Praha)

Příští týden v pátek obnoví Jet2.com ještě své lety z Newcastle do Prahy. Linka bude během zimní sezóny operována rovněž dvakrát týdně s lety vždy v pondělí a v pátek a Jet2.com bude jediným dopravcem létajícím na této trase.

Pražské letiště získá díky obnovení letů Jet2.com další dvě destinace (Leeds a Newcastle), do kterých se z Prahy opět létá. Připomeňme, že minulý týden obnovily British Airways své pravidelné lety na letiště London City. Praha tak bude mít tento měsíc pravidelné spojení již s deseti letišti ve Velké Británii.

Letoun Jet2.com na pražském ruzyňském letišti (foto: Centaureax)

Témata