Praha má díky British Airways opět spojení s letištěm London City

31.10.2021 - Česká republikaLetecká společnost British Airways dnes v podvečer obnovila pravidelné lety mezi Prahou a londýnským letištěm London City. V 16:42 dosedl na ranvej ruzyňského letiště Embraer 190 registrace G-LCYL společnosti BA CityFlyer, která spojení bude zajišťovat. Během zimní sezóny bude linka provozována denně s výjimkou soboty.

Embraer 190 společnosti BA CityFlyer krátce po dnešním příletu (foto: Centaureax)

London City Airport se nachází nedaleko finanční čtvrti Canary Wharf. Ze všech londýnských letišť leží nejblíže centru britské metropole. Letiště je napojeno na systém londýnské MHD prostřednictvím automatizovaných vlakových souprav DLR. Lety na London City Airport tak jsou zajímavou alternativou k letům na velká londýnská letiště. Díky rychlému odbavení, blízkosti centra a napojení na veřejnou dopravu se lze rychle dostat z letiště do východní části i centra britské metropole.

Praha tak má od dnešního dne spojení se čtyřmi londýnskými letišti. Na letiště Heathrow létají společnosti British Airways a Smartwings, na Gatwick nízkonákladové aerolinie easyJet a na Stansted létá Ryanair. Oproti době před pandemií koronaviru chybí spojení na letiště Luton, které zajišťoval Wizz Air.

BA CityFlyer - Embraer 190 (foto: Centaureax)

Témata