Avianca obnoví mezinárodní lety z Kolumbie

27.09.2020 - Latinská AmerikaLetecká společnost Avianca postupně od pondělí obnoví pravidelné mezinárodní osobní linky z Kolumbie. Stane se tak po šestiměsíční přestávce způsobené pandemií koronaviru. Kolumbijská vláda ve snaze zabránit šíření onemocnění covid-19 rozhodla o zastavení všech mezinárodní letů a uzavření hranic. Země se tak na pět měsíců ocitla v celostátní karanténě.

Avianca - Airbus A320 (foto: Avianca)

Avianca oznámila, že zatím obnoví pravidelné lety z Bogoty a Medellínu do 16 destinací v několika krocích:

  • od 28. 9. 2020 – obnovení letů z Medellínu do Miami a New Yorku
  • od 1. 10. 2020 – obnovení letů z Bogoty do Guayaquilu, Quita, Mexico City, Sao Paula, Miami a New Yorku
  • od 15. října 2020 – obnovení letů do Cancunu, Guatemala City, La Pazu, Punta Cany, Rio de Janeira, Santa Cruz de la Sierra, Santiaga de Chile, San Salvadoru, Santo Dominga a Washingtonu

Společnost předpokládá, že podle zájmu bude počty letů upravovat. Podle získaných povolení budou obnovovány lety i do dalších destinací. Avianca plánuje, že na mezinárodní linky nasadí 34 letadel včetně typů Airbus A319, A320 a Boeing 787 Dreamliner. Během nuceného uzemnění prošla celá flotila pravidelnou údržbou a preventivními kontrolami.

Kabina ekonomické třídy v Boeingu 787 Dreamliner (foto: Avianca)

Kolumbijský dopravce zavedl na svých letech řadu preventivních opatření proti šíření koronaviru. Tato opatření byla úspěšně otestována během repatriačních letů, kterými bylo přepraveno více než 45 tisíc lidí zpět do Kolumbie. Všichni cestující přilétající do Kolumbie musí před odletem vyplnit online formulář, při odbavení předložit negativní PCR test na covid-19 a mít nainstalovanou mobilní aplikaci CoronApp.

Připomeňme, že letecká společnost Avianca a její mateřská společnost Avianca Holdings požádala 10. května o ochranu před věřiteli podle amerického insolvenčního zákona. V současnosti společnost prochází restrukturalizací s cílem snížit své náklady a přivést společnost zpět k ziskovosti.

Témata