Avianca otevřela linku do Mnichova

20.11.2018 - Latinská AmerikaKolumbijská letecká společnost Avianca zahájila v závěru minulého týdne pravidelné lety z Bogoty do Mnichova. Nová linka je provozována pětkrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 250 cestujících. Bavorská metropole je po Madridu, Barceloně a Londýnu v pořadí čtvrtou destinací společnosti v Evropě.


Boeing 787-8 společnosti Avianca na letišti v Mnichově (foto: Flughafen München)

„Velmi nás těší, že kolumbijská letecká společnost Avianca se rozhodla pro Mnichov. Londýnským Skytraxem oceněná nejlepší letecká společnost Jižní Ameriky bude nyní přistávat na nejlepším letišti v Evropě,“ uvedl Michael Kerkloh, ředitel mnichovského letiště.

Cestující mohou novou linku Avianca využít také k letům do dalších destinací. V Bogotě, kde má Avianca hlavní základnu, mohou pasažéři přestoupit na lety do 20 měst v Kolumbii či letět do dalších 60 cílů v Latinské Americe.


Slavnostní přestřižení pásky. Druhý zleva kapitán zahajovacího letu Mauricio Puccini, uprostřed Hernán Rincón, šéf Avianca, druhý zprava Michael Kerkloh, ředitel mnichovského letiště, spolu s letuškami kolumbijské aerolinie (foto: Flughafen München)

Na trase mezi Mnichovem a Bogotou bude Avianca jediným dopravcem, který provozuje přímou linku. Do kolumbijského hlavního města Bogoty létá Lufthansa, která však provozuje svou linku z Frankfurtu. Německý dopravce provozuje linku denně s letounem Airbus A340-600.

Boeing 787 společnosti Avianca po příletu do Mnichova (zdroj: Aviation Cinematography/YouTube)

Témata