Austrian zavede další sezónní zimní linky cílící na lyžaře

06.09.2023 13:40 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines v dnešním tiskovém prohlášení informuje, že nadcházející zimní sezónu spojí 1x týdně Klagenfurt s Hamburkem. Tuto novou linku ale bude provozovat jen od 13.ledna 2024 do 2.března 2024. Austrian již dlouho spojuje stotisícový Klagenfurt pravidelnou linkou se svojím hlavním uzlem ve Vídni. Aktuálně létá Austrian z Vídně do Klagenfurtu 13x týdně. A přes nadcházející zimní sezónu bude létat 7x respektive 9x týdně. Právě let s přestupem ve Vídni tak mohou cestující mezi Klagenfurtem a Hamburkem dobře kombinovat s novými sezónními přímými lety.

Podobně spojí Austrian také letiště v Innsbrucku s Amsterdamem. A to opět přes hlavní lyžařskou sezónu v Alpách - 1x týdně od 27.ledna 2024 do 30.března 2024.

Připomeňme, že koncem června oznámil Austrian, že na podobné zimní sezónní lince z Innsbrucku do Berlína bude Austrian létat mezi 23.prosincem 2023 a 9.březnem 2024 dokonce 2x týdně.

Austrian tak těmtito linkami, které jeho plánovačům zcela jistě dávají smysl jak lépe využít ve slabé zimní sezóně svá letadla a posádky, může dráždit centrální stratégy v Lufthanse, kteří Austrianu podobně jako Lufthanse nebo Swissu či Brusels Airlines určili úlohu čistě síťového dopravce. Austrian tak byl donucen v minulosti obsluhu regionálních rakouských letišt na jiných linkách než do Vídně přenechat sesterským Air Dolomiti či společnosti Eurowings. Uvidíme, jaký vývoj bude mít tento nejnovější trend "lyžařských sezónních spojení", zda jej bude Austrian i nadále rozvíjet, nebo zda úspěšné linky stratégové Lufthansy časem přiřadí jiné sesterské společnosti skupiny Lufthansa Group.

Airbus A320 společnosti Austrian Airlines, červen 2023 (autor: NAC, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata