Austrian by mohl již brzy převzít do flotily nový Dreamliner a přidat novou dálkovou destinaci

17.01.2024 07:00 - EvropaPodle původních plánů měly Austrian Airlines (AUA) převzít již začátkem tohoto roku první z Lufthansou slíbených deseti nových Boeingů 787-9, které mají rozšířit a nahradit stárnoucí flotilu dálkových letadel společnosti. Jednalo by se o jeden z pěti letounů "Hainansa", které jsou na cestě do skupiny Lufthansa z objednávky původně plánované pro Hainan Airlines.

Tento plán se však zřejmě nepodaří zcela naplnit, jak v rozhovoru pro server aeroTelegraph v prosinci 2023 vysvětlil provozní ředitel AUA Francesco Sciortino: "Představa byla taková, že Lufthansa dostane od Boeingu nová letadla, která nahradí Dreamliner mířící do Vídně. Nyní však víme, že tato nová letadla nedorazí včas, a proto musíme i převzetí Dremlineru v Austrianu znovu upravit." Konkrétně se opožděný přírůstek prvního Boeingu 787 do flotily Austrianu "očekává do léta 2024", jak v prosinci uvedla i tisková kancelář AUA.

Jenže potíže s interiérem Allegris pro nová dálková letadla Lufthansy tyto plány na předání prvního Dreamlineru do flotily Austrianu mohou opět výrazně změnit. Tiskové prohlášení AUA zní následovně: "V současné době pracujeme na řešení, jak navýšit naše kapacity dříve, než se očekávalo. Bližší informace budou brzy následovat, protože některé administrativní kroky jsou ještě v jednání."

S vidinou nového dálkového letadla ve flotile Austrianu v dohledné době tak ožívají plány na rozšíření seznamu dálkových destinací, které AUA obsluhuje přímým letem z Vídně. Tyto úvahy potvrdil jako správné též šéf obchodního oddělení AUA Michael Trestl. Podle interních zdrojů serveru AeroTelegraph.com se ve Vídni zvažuje zejména Boston nebo San Francisco. Přičemž pro druhé jmenované město hraje především fakt, že se zároveň jedná o hub aliančního partnera United Airlines.

Boeing 767-300ER společnosti Austrian Airlines na letišti ve Vídni, červen 2013 (autor: Bernd K, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata